Apderk artimą savo...

[Dienos sentencija:
"Mūsų gyvenimo pabaiga prasideda, kai neprabylame apie dalykus, kurie kažką reiškia".
Martynas Liuteris Kingas ]

Prieš pora metų žurnalistai apverkė, kad miestuose praktiškai liko tik po vieną dienraštį - po ilgalaikės konkurencijos ar mirtinų finansinių dvikovų. Žurnalistinės minties atžvilgiu - tai labai blogai. Žiniasklaidos varomoji jėga visada buvo kapitalizmas, varžybos. Tai skatino kuo greičiau pateikti kuo kokybiškesnę informaciją. Atėjo pats laikas apsvarstyti komkurencijos vertę.

Ir šiandien laikraščiai sunerimę dar labiau - į jų lankas kėsinasi įsibrauti ir kabelinė televizija, ir žinučių davikliai (pagers) ir "Internet" naujienų svetainės (kartu su "karšta" informacija tiesiai į jūsų darbalaukį). Jūs galite pasirinkti žinių pobūdį pagal savo skonį: sportą, verslą, politiką ir t.t.

Bet ar pagerėjo kokybė, kaip pranašauja kapitalizmo taisyklės? Ne visai... "Internet" naujienos išryškino problemos gelmę, nes informacijos pasirinkimo gausa nutrynė ateities vizijas ir prioritetus. Pagrindiniu uždaviniu tampa pati konkurencija, o ne informacijos pateikimas savo skaitytojams. Šaipomasi iš varžovo "tuščių šūvių", gaudomas ir pašiepiamas kiekvienas jo neatsargiai ištartas žodis, platinami įvairūs gandai ir panašiai.

Fakteliai

  • iki 1818-ųjų abu batai buvo vienodi - todėl abiem kojoms buvo vienodai nepatogu;
  • Rio de Žaneiro futbolo stadione žiūrovus nuo žaidėjų ir teisėjų skiria septynių pėdų pločio ir penkių pėdų gylio griovys;
  • vieną svarą arbatos sudaro 3200 lapelių.

Kaip dažnai žiniaskaidos priemonėse perskaitome ar išgirstame žodį "išimtinis", kuris nieko nereiškia mums - skaitytojams ar žiūrovams. Galimybė "atspausdinti" bet kuriuo momentu bet kuriuo paros metu reiškia, kad dabar skaičiuojamos jau minutės ir net sekundės - kas pirmas "laukiniuose Vakaruose" išsitrauks koltą.

Jau negalvojama apie kokybę, apie geriausią straipsnį, - svarbu būti pirmam. Ir ne tiek svarbu, kad griūva miesto siena, kiek rasti plyšius pas konkurentus. Daroma viskas, kad jų skaitytojai ateitų pas mus. Tai kvailas ir neproduktyvus žaidimas, blaškantis skaitytojus ir kenkiantis pačiai žiniasklaidos pramonei. Nė vienas nenori atsilikti, "iškristi iš balno" - tad auditorija gauna daugybę "karštų", "išimtinę teisę turinčių" žinučių apie tą patį. Jos surija laiką, užima vietą ir trukdo gauti kokybišką ir vertingą informaciją.

"Internet" tinklas tai tik sustiprina šias varžybas. Šimtai žmonių su aistra vaikosi šią "Internet" žydrąją paukštę. Jiem tai - tarsi nauja religija. Pasijunti tarsi kokios mažos "išrinktųjų" grupelės narys, tų, kurie "tai" gauna. Ir pradedi kišti pagalius kitiems, kurie bando padaryti tą pat - tik greičiau, įspūdingiau ir geriau. Norisi juos sutrinti į dulkes ("dulke buvai - ir dulke liksi", sako Biblija). Tas, kas nėra išdidus - prisipažins...


Galičo Rusia, 1140-1240 m.
Gerumą reikia grūsti jėga?)
Legendinio tėvo legendinis sūnus
Matematikos genijus pasitraukė
S. Lemas. Televizija be korseto
Gaono atminimas?
Tebūnie ... Hella
Saulė sukelia čiaudulį
Lukianas iš Samosatos. Apie gintarą arba Apie gulbes
L. Devita. Holografinis katinas
NSO puslapis
Vartiklis